© 2012

Złoty Środek Poezji

kontakt

Kutnowski Dom Kultury ul. Żółkiewskiego 4  99-302 Kutno

24 254 21 37, zlotysrodek@kdk.net.pl

organizator:

 

 

 

mecenat w latach 2005-2011 i 2013 :

patroni medialni dotychczasowych edycji Festiwalu :

Prezydent

Miasta Kutno

facebook

Stowarzyszenie

Pisarzy Polskich

patronat

honorowy:

XII Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca/ 15 kwietnia 2018

 

Jury w składzie:

Adam Wiedemann - przewodniczący

Grażyna Baranowska

Marek Czuku

 

po wysłuchaniu 44 wierszy postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

1 miejsce (równorzędne) - w kwocie po 1000 zł 

Roksana Polon za wiersz WYRAZY BLISKOZNACZNE 

Marta Stępniak za wiersz KRZYK 

 

2 miejsce (równorzędne) - w kwocie po 700 zł każde 

Anna Nawrocka za wiersz MAMA, CZY TEN BÓG NAS ROZUMIE 

Marcin Niewirowicz za wiersz KONTRAST 

 

3 miejsce - w kwocie 400 zł 

KACPER PŁUSA za wiersz AKT. POEMAT (PES)MISTYCZNY 

 

4 równorzędne wyróżnienia w wysokości po 50 ł każde

Remigiusz Czyżewski za wiersz MOJE WESTERPLATTE

Aleksandra Krzyżaniak za wiersz ART.8 ust 1

Aleksandra Łapot za wiersz PRZEJŚCIE

Mateusz Pałczyński za wiersz PO DRUGIEJ STRONIE SAMOTNOŚCI

Drodzy Poeci, Szanowni Wydawcy! 

 

Bardzo dziękujemy za wszystkie tomy poetyckie zgłoszone do XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2017.

Łącznie na konkurs wpłynęło 59 tomików.

Niestety nie wszystkie są zgodne z regulaminem konkursu (np. nie wszystkie posiadają nr ISBN, wymagany w Regulaminie Konkursu). Te książki nie będą  niestety brane pod uwagę podczas obrad jury.

Poniżej znajduje się lista WSZYSTKICH tomów, które wpłynęły na konkurs.

Kolejność wymienionych autorów i tomów jest przypadkowa.

 

Jury w składzie: prof. dr hab. Piotr Śliwiński, dr Jakub Kornhauser oraz Adam Wiedemann już rozpoczęło obrady!

Werdykt ogłosimy na początku kwietnia.

1. Marcin Mokry „czytanie. Pisma”, Dom literatury w Łodzi, Łódź 2017

2. Sylwester Seweryn Kołodziejczyk, „Księga Przysnów”, Stowarzyszenie Literackie im. K.K Baczyńskiego, Łódź 2017

3. Katarzyna Zwolska-Płusa, „Cud i Anomalia”, K.I.T, Stowarzyszenie Żywych Poetów, Brzeg 2017

4. Ewa Herbst, „Dokument podróży”, Wyd. Austeria, Kraków 2017

5. Apoloniusz Aleksander Boryszewski, „Człowiek wyprostowany”, Wyd. Sowello, Rzeszów 2017

6. Katarzyna Bogdańska, „Garść wierszy zebranych”, Wyd. TUM Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej, 2017

7. Waldemar Jagliński, „Horyzonty”, Wyd. Media Zet, Piła 2017

8.Waldemar Kazubek, „Wchodzę w to”, Wyd. Strzeliński Ośrodek Kultury, Strzelin 2017

9. Daniel Madej, „Mała epoka”, Wyd. eFKA, Poznań 2017

10.Marek Lecko, „Notatki z wczoraj”, Wyd. Synergyst, Wrocław 2017

11.Emil Jastrzębski, „Palacze tytoniu umierają mądrzej”, Wyd. Raymond Q., 2017

12. Marcin Niewirowicz, „Dociekania strefy”, Wyd. Nisza, Warszawa 2017

13. Beata Głowacka, „Ikonostas”, Wyd. Norbertinum, Lublin 2017

15. Adrian Korniluk, „Prozak”, Stowarzyszenie Poetów Ziemi Bielskiej, Bielsk Podlaski 2017

15.Tomasz Bobusia, „Bohaterowie umierają na tanim papierze”, Wyd. Simbellawein, Warszawa 2017

16. Adam Marek, „Ptasia korona”, Wyd. Font, Poznań 2017

17. Maciej Topolski, „Na koniec idą”, Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2017

18. Iwona Litewczuk, „Piękny sen”, Wyd. Anagram, Warszawa 2017

19. Artur Wilk, „Nie umiem rozmawiać”, Wyd. Papierowy Motyl, Warszawa 2017

20. Katarzyna Michalczyk, „Pamięć przyjęć”, Dom Literatury w Łodzi, Łódź 2017

21. Krystyna Baran, „Prześwit”, Wyd. Poligraf, 2017

22. Radosław Sączek, „Późny_debiut”, Wyd. Doświadczenie z perspektywą, Warszawa 2017

23.Katarzyna Lesiak, „Nie wyrosłam z siebie”, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Kielce 2017

24.Katarzyna Bauer, „Rolka bazgrolka słowo daję”, Wyd. Polihymnia, Lublin 2017

25. Anna Pawlak-Łacina, „Koraliki na rzemyku”, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu,  Wieluń 2017

26. Agata Furczyk, „Uratuj małą królewnę, czyli o cudownych właściwościach malinowej herbatki”, Wyd. mama Piotrusia Zacharka. Agata Furczyk,  Bielsko-Białą 2017

27. Natalia Ignasiak Borowska, „Rozkruszone ździebełka”, Wyd. Ridero, 2017

28. Julia Niedziejko, “Niebieska godzina”, Fundacja Duży Format, Warszawa 2017

29. Maciej Papierski, „Zagubiona wizytówka”, Fundacja Duży Format, Warszawa 2017

30. Justyna Święcicka, „Na Zbojskach”, Fundacja Duży Format, Warszawa 2017

31. Krzysztof Zatwardnicki, „Tfurczość”, Wyd. „Expol” P. Rybiński J. Dabek, Bogołomia 2017

32. Marzena Jaworska, „Fiszki”, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku, Szczecinek 2017

33. Bogumiła Maleta, „Wiedziona”, Seria Wydawnicza Grupy Literycznej Na Krechę, Poznań 2017

34.Andrzej Feret, „Kaligraficznie”, Wyd. Astrum, Wrocław 2017

35. Paweł Krzaczkowski, „Wstęgi Mobiusa”, Wyd.Biblioteka Rity Baum, Wroclaw 2017

36. Anna Danel, „Most nad przepaścią”, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Bielsko Biała 2017

37. Kamil Galus, „Trzęsawiska, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

38. Monika Sadowska, „Naczynka i demencje”, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

39. Maciej Sowicki, „DAM”, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

40. Paweł Nowakowski, „Między innymi”, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

41. Grzegorz Marszałek, „Apostołowie złej nowiny”, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

42. Jola Gęsicka, „DeBut”, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

43. Danuta Hein, „Histeryjki obrazkowe”, Wyd. Mamiko, Nowa Ruda 2017

44. Jolanta Kajzer, „Haiku dla Stanisławy Przybyszewskiej”, Wyd. Marpress, Gdańsk 2017

45. Karol Kopacki, „Rozstania”, Warszawska Firma Wydawnicza, Warszawa 2017

46. Kinga Weronika de Walla, „Twarze niedomknięte”, Wyd. Fundacja Kultury Afront, Bukowno 2017

47.Katarzyna Fabisiewicz, „Rapsodyczny”, Wyd. Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki, Ostrołęka 2017

48. Iwona Młodawska-Waterson, „Krucza Góra”, Wyd. Fundacja Kultury Afront, Bukowno 2017

49. Maja Jaszewska, „talitha kum”, Wyd. Anagram, Warszawa 2017

50. Katarzyna Mol, „Teraz”, Wyd. Tadeusz Serocki, Pelplin 2017

51. Anna Nawrocka, „cztery czwarte”, Stowarzyszenie „Alternatywni”, Elbląg 2017

52. Agata Dziewońska, „bezwarunkowy odruch trąbienia”, Wyd. Signo, Kraków 2017

53. Katarzyna Dybżyńska, „Dzień w którym decydujesz się wyjechać”, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Radomsko 2017

54.  Danuta Danielewicz, „Światłocienie”, Wyd. Danuta Danielewicz, Legnica 2017

55.  Ryszard Zgutka, „Dialogi”, Wyd. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 2017

56. Mateusz Krupa, „Kochaj sercem, żyj nadzieją”, Wyd. KryWaj, Koszalin 2017

57. Emanuel Czeladka, „Napływ”, WWBPiCAK,  Poznań 2017

58. Marcin Królikowski, „Opowieść dwunastopietrowa. Grozy poetyckie”, Wyd. Anagram, Warszawa 2017

59. Agnieszka Ankudowicz, „Zmysły”, Wyd. AArt, Kraków 2017